Historia Jazzu na żywo – koncert charytatywny

który odbędzie się

26 października 2017 roku, o godz. 20.00,
w kultowym Akwarium Jazz & Club

ul. Krakowskie Przedmieście 60 A.

Celem wydarzenia jest zgromadzenie środków na kampanię edukacyjną poświęconą przeciwdziałaniu FASD.

Bilety w cenie 75 zł (brutto) są już dostępne.

Wystarczy kliknąć tutaj – eBilet.pl

We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym, kultowym klubem Jazz Club Akwarium oraz Wydziałem Jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wyjątkowy koncert przygotował Klub Rotary Warszawa – Żoliborz.

Jest to kolejne, spośród planowanych wydarzeń mających na celu zbiórkę środków na realizację kampanii uświadamiającej o zagrożeniach wynikających z picia alkoholu przez kobiety w ciąży.

„Szacuje się, że w Polsce 2% uczniów nauczania początkowego ma Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD). Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w czasie ciąży.
Nawet niewielka ilość może spowodować nieodwracalne zmiany rozwojowe u dziecka. FASD można w 100% zapobiec, poprzez abstynencję w czasie ciąży.”

W trakcie koncertu obejrzeć będzie można projekty plakatów do planowanej kampanii przeciwko FASD, opracowanych przez artystę grafika, Pawła Sadaj, obecnego prezydenta klubu RC Warszawa Żoliborz.

Wśród gości znajdą się osoby publiczne, oraz działacze i specjaliści z zakresu walki z alkoholizmem, miedzy innymi z PARPA – Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która merytorycznie wspiera inicjatywę.

Podczas koncertu, usłyszymy kilkanaście kompozycji, które ukażą historię jazzu w pigułce. Od wczesnych lat 20tych XX w., poprzez swing, be-bop, cool, free jazz, fusion i współczesne.

Imprezę poprowadzi wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego – Michał Sołtan.

Opiekę artystyczną zapewni wykładowca unikalnego Wydziału Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina, kontrabasista, kompozytor i aranżer – Piotr Rodowicz oraz Michał Sołtan.

W koncercie wezmą udział najzdolniejsi uczniowie z Wydziału Jazzu i Policealnego Studium im. Henryka Majewskiego przy ul. Połczyńskiej w Warszawie (potocznie Bednarska). Soliści z klas – wokalistyki jazzowej, gitary, saksofonu, fortepianu, kontrabasu, trąbki, perkusji, puzonu i innych zaprezentują kompozycje m.in. Louis’a Armstrong’a, Charlie’go Parkera, Herbie’go Hancocka, John’a Coltrane’a, Miles’a Davis’a oraz własne. Po dwóch blokach po 45 minut, możliwe jam session.

Szykuje się wielka muzyczna uczta, a wszystko dla szczytnego celu.

Paweł Sadaj
Prezydent RC Warszawa Żoliborz