Fash’n’Act 2

Szczecin

Strona WWW

RC Szczecin International

Jesteśmy licealistami z młodzieżowej organizacji charytatywnej

Interact Szczecin International,

która jest częścią Rotary International (największa organizacja charytatywna na świecie). W potrzebie pomocy chorej na ostrą białaczkę szpikową Gabrieli Maculewicz, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu charytatywnego pokazu mody Fash’n’act już po raz drugi.

Projekt Fash’n’act to idea składająca się z dwóch etapów, pierwszy to warsztaty projektowania na które od marca do maja uczęszcza młodzież szkolna ze Szczecina przygotowując swoją własną kolekcję ubrań. Następnie odbywa się finalny pokaz mody z udziałem modeli wybranych na castingach w liceach w Szczecinie.

W tym roku finał odbędzie się 16 czerwca.

Przewidziane są także nagrody „Szczecin Young Designer of the Year Award” oraz dla modeli – „Szczecin Model Award”.

Inicjatywa Fash’n’actu narodziła się bowiem rok temu w związku z trudną sytuacją jednej z naszych koleżanek, Roksany Mikuś, chorej na wielojamistość rdzenia. Do pomocy zaangażowało się wielu partnerów z takich dziedzin jak: projektowanie ubioru, obuwia i biżuterii, grafiki, a także profesjonalni tancerze. Pomagała nam również agencja event-owa, wizażyści marki Bell oraz fryzjerzy. Nasze prace również wspomagali projektanci Artur Cincio oraz Joanna Wawrzyniak. Dyrektorem artystycznym Przemek „Piniak” Piński. Ambasadorami przedsięwzięcia zostali Sylwia Majdan i Michał Pawłowski.

Na początku tego roku – 2018 – naszą uwagę przykuła jedna ze zbiórek charytatywnych dotycząca naszej rówieśniczki, chorującej na ostrą białaczkę szpikową – Gabrieli Maculewicz. Jak mówi sama mama Gabrysi: „Chcę zrobić wszystko, mieć możliwości by tego dokonać, żeby Gabrysia miała jak najlepsze warunki do wyzdrowienia. Nie mówimy o miesiącu, nawet nie o roku. Mówimy o latach powrotu do zdrowia. Przez ten czas niezbędne jest zapewnienie Gabrysi wysokiego standardu życia. Głównie, jeśli chodzi o dietę, ale również rehabilitację i warunki otoczenia. Na obecną chwilę, nasza sytuacja nie jest na tyle dobra, bym mogła samodzielnie zapewnić córce to wszystko.”

W związku z zeszłorocznym sukcesem zbiórki oraz złą sytuacją Gabrysi, podjęliśmy wspólnie decyzję o zorganizowaniu drugiej edycji pokazu mody Fash’n’Act, w celu udzielenia niezbędnego wsparcia Gabrysi oraz jej mamie.
Chcemy pozyskać fundusze dla Gabrysi poprzez sprzedaż biletów, sponsorów, licytacji oraz sprzedaży ubrań zaprojektowanych przez młodych projektantów.

Nie wahaj się! Przyjdź i dołącz do nas – do ludzi, którzy chcą pomagać

Ambasadorami przedsięwzięcia zostali Sylwia Majdan i Michał Pawłowski.

Organizatorzy pokazu:
Interact Szczecin International
Rotary Club Szczecin International

PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN
PATRONAT HONOROWY AMBASADY INDII

Partnerzy:
Akademia Sztuki w Szczecinie
Trafostacja Sztuki w Szczecinie
Studio 4U Agencja Eventowa

Wspierają nas:
Fundacja Angels in Action
Red Room Studio Fotograficzne
Ivona Red Make up Artist
marki: WRANGLER, LEE
FASHION PR – showroomem & Agencja Public Relations

www.kobietamag.pl

Dyrektor Kreatywny projektu: Weronika Łobejko

Strategiczny partner makijażowy – Bell Hypoallergenic

Bilety na wydarzenie są już dostępne!

Pokaz zbliża się wielkimi krokami, także kupujcie czym prędzej,

ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!

Ceny wahają się już od 15 do 35zł!

Bilety na pokaz o godzinie 16 do kupienia tutaj:
A bilety na godzinę 18 tutaj:

Zapraszamy!