„Dzieci i Ryby Głosu nie mają”

10 czerwca 2024, godz. 19:30

Strona WWW

„Dzieci i Ryby Głosu nie mają” to przedstawienie skupiające się na zdrowiu psychicznym polskiej młodzieży. Spektakl będzie przedstawiony w ramach IV Kongresu Zdrowia Psychicznego 10-11 czerwca w Pałacu Kultury w Warszawie.

Sztuka jest ważnym krokiem w otwarciu dialogu na temat zdrowia psychicznego młodzieży. Przedstawienie nie tylko podkreśla konieczność zrozumienia i akceptacji doświadczeń młodzieży, ale także inspiruje do refleksji nad ich sytuacją. Dotyka ono delikatnych tematów, bardzo ważnych dla młodych ludzi.

Zarówno dorośli, jak i młodzież szkolna przyjęli spektakl bardzo pozytywnie. Jest to nie tylko ważne ze względu na temat zdrowia psychicznego młodych ludzi po pandemii COVID-19, ale także stanowi manifest, dając głos młodzieży w sprawach ich własnych problemów i trudności w relacjach z rodzicami , nauczycielami oraz własną młodą społecznością.

Premiera odbyła się w w Szczecinie 3 czerwca 2023 roku, a następnie została wystawiona w Teatrze Animacji w Poznaniu 25 września 2023 oraz w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym 18 grudnia 2023. Planowane są również kolejne spektakle w Krakowie, Łodzi oraz w Szczecinie.

Scenariusz, muzyka, taniec i gra aktorska zostały stworzone wyłącznie przez licealistów, co jest unikatowe w projekcie , a ich osiągnięcia sceniczne są imponujące.

Organizatorem przedstawienia jest Isobel Perera-Turostowska z Rotary Club Szczecin International oraz młodzi Rotarianie – Interact Szczecin International. Ten wzruszający spektakl został profesjonalnie przygotowany przez szczecińskich aktorów Edytę Niewińską-Van der Moeren, Katarzynę Klimek i Rafała Hajdukiewicza, którzy są aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

➡️ Zaproszenia:
miejsca siedzące, nienumerowane

Aby zarezerwować zaproszenia prosimy o informację na maila: dzieciiryby.bilety@gmail.com

W mailu prosimy o podanie ” imię, nazwisko oraz ilość i rodzaj(ulgowe/normalne) zaproszeń”

Możliwość rezerwacji grupowej, np. dla szkół (powyżej 10 os, informacje na mailu)
Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.
Sugerowana darowizna 30zł oraz 20zł ulgowa

Integralną częścią wydarzenia, odbywającą się tuż po zakończeniu przedstawienia, jest rozmowa młodych aktorów z publicznością. Dialog ten moderowany jest przez psychologa z Fundacji Pełnia Wyrazu , aby stworzyć młodzieży bezpieczną przestrzeń do wypowiedzi.

Patronat akcji objął:
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa -Rafał Trzaskowski