Sylwetka aktualnego Prezydenta Rotary International

Bengal, Zachodnie Indie

Hasło kadencji: SŁUŻĄC ODMIENIAJ ŻYCIE

Logo kadencji:

Shekhar Mehta jest prezesem Skyline Group, firmy deweloperskiej, którą założył. Jest także dyrektorem Operation Eyesight Universal (Indie), organizacji z siedzibą w Kanadzie.

Mehta był aktywnie zaangażowany w reagowanie na katastrofy i jest skarbnikiem ShelterBox w Wielkiej Brytanii. Po tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku pomógł zbudować prawie 500 domów dla rodzin dotkniętych katastrofą.

Był pionierem programu, w ramach którego wykonał ponad 1500 zmieniających życie operacji serca w Azji Południowej. Jest także architektem programu TEACH, który promuje alfabetyzację w Indiach i dotarł do tysięcy szkół.

Członek Rotary od 1984 roku. Mehta służył Rotary jako dyrektor, członek lub przewodniczący kilku komitetów, koordynator strefy, lider szkolenia, członek kadry doradców technicznych Fundacji Rotary oraz gubernator okręgu. Jest także przewodniczącym Rotary Foundation (Indie).

Mehta otrzymał nagrodę Rotary’s Service Above Self Award oraz The Rotary Foundation Citation for Meritorious Service and Distinguished Service Awards.

On i jego żona Rashi są Major Donor (głównymi darczyńcami) i członkami Towarzystwa Bequest.

Źródło: Rotary International