Sylwetka aktualnego Prezydenta Rotary International

West Lothian, Szkocja

Hasło kadencji: CREATE HOPE IN THE WORLD / PRZYNOŚMY ŚWIATU NADZIEJĘ

Logo kadencji:

Gordon R. McInally kształcił się w Royal High School w Edynburgu oraz na Uniwersytecie w Dundee, gdzie uzyskał dyplom z chirurgii stomatologicznej. Do 2016 roku prowadził własną praktykę dentystyczną w Edynburgu. McInally był przewodniczącym oddziału British Paedodontic Society we wschodniej Szkocji i zajmował także różne stanowiska akademickie. Pełnił również funkcję przewodniczącego rady parafialnej parafii Queensferry oraz komisarza zgromadzenia ogólnego Kościoła w Szkocji.

Gordon dołączył do Rotary w 1984 roku w wieku 26 lat. Członek Rotary Club of South Queensferry, pełnił funkcję prezydenta i wiceprezydenta Rotary International w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Służył również Rotary International jako dyrektor a także w kilku komitetach, ostatnio jako doradca Komitetu Konwencji w Houston 2022 i przewodniczący Operations Review Committee.

Gordon mówi, że nie może się doczekać współpracy z członkami przy tworzeniu nowych klubów i grup Rotary.

– „Moją wizją jest, aby Rotary istniało wszędzie w stylu odpowiadającym każdemu, kto pragnie być częścią nas i pomagać nam czynić dobro na świecie” – mówi.

Jest patronem brytyjskiej organizacji non-profit Hope and Homes for Children i kierował partnerstwem między tą organizacją a RIBI w celu wspierania osieroconych dzieci w Rwandzie. Jest patronem Trade-Aid, inicjatywy Rotary Club of Grantham Kesteven w Anglii, która zapewnia stałą pomoc humanitarną osobom, rodzinom i firmom w krajach rozwijających się. Jest także ambasadorem Bipolar UK, krajowej organizacji zajmującej się zdrowiem psychicznym. W sierpniu 2022 roku został laureatem Fundacji Sino Phil Asia International Peace Awards.

Gordon opisuje Rotary Foundation jako „silnik, który zapewnia energię do pełnienia służby Rotary”. On i jego małżonka, Heather, również Rotarianka, są stypendystami Paula Harrisa, głównymi darczyńcami, dobroczyńcami Fundacji Rotary i członkami Bequest Society.

Gordon pragnie poświęcić swoją prezydenturę na uczynienie świata lepszym miejscem do życia i rozwoju dla jego wnuczek, Ivy i Florence, oraz wszystkich dzieci na świecie.

Źródło: Rotary International