Sylwetka aktualnego Prezydenta Rotary International

Prezydent 2018-19

Rotary Club of East Nassau

New Providence, Bahamy

Barry Rassin uzyskał tytuł MBA w dziedzinie zdrowia i administracji szpitalnej na University of Florida i jest pierwszym członkiem American College of Healthcare Executives na Bahamach. Niedawno przeszedł na emeryturę po 37 latach pracy jako prezes Doctors Hospital Health System, w ktorym nadal pełni funkcję doradczą.

Jest dożywotnim członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Szpitali i zasiadał w kilku zarządach, w tym w Radzie ds. Jakości na Bahamach, w Radzie ds. Edukacji Zdrowotnej i Konfederacji Pracodawców.

Rassin jest Rotarianinem od 1980 r. Pracował w Rotary jako Dyrektor i Wiceprzewodniczący Rady Fundacji Rotary Foundation. Był liderem szkolenia RI i doradcą Prezydenta RI KR Ravindrana w kadencji 2015-16.

Rassin otrzymał najwyższe wyróżnienie Rotary, nagrodę Service Above Self Award, a także inne nagrody humanitarne za jego pracę związaną z działaniami pomocowymi Rotary na Haiti po trzęsieniu ziemi w 2010 roku. On i jego żona, Esther, są głównymi darczyńcami i dobrodziejami Fundacji Rotary.

Źródło: Rotary International, foto: Monika Łozińska