Sylwetka aktualnego Prezydenta Rotary International

Germ-John-sml-cJOHN F. GERM – PREZYDENT 2016-17

ROTARY CLUB OF CHATTANOOGA

TENNESSEE, USA

John F. Germ jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym firmy zajmującej się doradztwem technicznym Campbell and Associates Inc. Rozpoczął pracę w tej firmie jako inżynier w roku 1965 po czterech latach służby w lotnictwie wojskowym USA. Jest członkiem zarządów szeregu organizacji, w tym zarządu I komitetu wykonawczego Public Education Foundation, Orange Grove Center Inc. oraz prezesem Blood Assurance Inc. Jest również założycielem i skarbnikiem fundacji Chattanooga State Technical Community College Foundation oraz prezesem Tennessee Jaycee Foundation.

Otrzymał następujące wyróżnienia: Tennessee Young Man of the Year w 1970 r., Engineer of the Year w 1986 r., Volunteer Fundraiser of the Year w 1992 r. oraz Tennessee Community Organizations Volunteer of the Year w 2009 r. Jest laureatem skautowskiej nagrody Boy Scouts Silver Beaver Award oraz nagrody Arthritis Foundation Circle of Hope Award. W roku 2013 Biały Dom uznał go za Mistrza Zmian (Champion of Change).

RI-PE-John-Germ

Germ wstąpił do Rotary w 1976 r. i od tego czasu pełnił funkcje wiceprezydenta, członka zarządu, członka zarządu i wiceprzewodniczącego oraz asystenta przewodniczącego zarządu Rotary Foundation, przewodniczącego rotariańskiej akcji US$200 Million Challenge, członka Komitetu Wykonawczego Zarządu RI, asystenta prezydenta RI, członka i przewodniczącego Rady Legislacyjnej, koordynatora strefowego ds. członkowskich, przewodniczącego licznych komitetów, koordynatora obszaru, trenera RI oraz gubernatora dystryktu.

Germ otrzymał nagrodę „Service Above Self Award” przyznawaną przez RI oraz wyróżnienie Rotary Foundation „Meritorious Service and Distinguished Service Award”. On i jego żona, Judy, są darczyńcami i członkami Arch Klumph Society of The Rotary Foundation. Mają czworo dzieci i sześcioro wnucząt.