Who is who w polskim Rotary i Rotaract – poznajmy się

Czy myślisz czasem, że dobrze byłoby poznać osoby, które podobnie jak Ty lubią jeździć na rowerze, nartach, kochają jazdę konną lub motocykle, uwielbiają zwierzęta lub dalekie podróże? A może masz czasem potrzebę kontaktu z fachowcem w danej dziedzinie lub poradzenia się osoby, której możesz zaufać? A może taki człowiek jest blisko nas, w naszej rotariańskiej rodzinie? W rodzinie, w której kierujemy się szlachetnymi zasadami i ideałami.

Pamiętam, gdy zakładałyśmy Rotary Club w Elblągu odwiedzali nas wspaniali mentorzy: PDG Barbara Pawlisz i PDG Piotr Wygnańczuk i to właśnie oni uczyli nas rotariańskich idei. Pamiętam także jedno z fantastycznych spotkań ze Zbyszkiem Borkowskim, ówczesnym Asystentem Gubernatora, który opowiedział nam o rotariańskich tradycjach i o ważnej zasadzie, którą się ten ruch kieruje. Otóż Zbyszek powiedział, że gdy planuje jakiś zakup lub zlecenie usługi, zawsze analizuje czy może to zrealizować z którymś z Rotarian. Dla mnie były to ważne słowa i od tego spotkania także staram się stosować tą zasadę. Ale żeby ją stosować trzeba mieć wiedzę, kto czym się zajmuje. I to jest jedna z przyczyn dla których pierwszy raz pomyślałam o wydaniu tej książki.

Kolejną motywacją jest mój nieustający zachwyt i ciekawość ludzi. Podczas wydawania magazynu Rotary Polska często rozmawiam z wieloma z Was przez telefon, wymieniamy się mailami i nierzadko – „przy okazji” –  dowiaduję się czegoś zupełnie nowego o Waszych pasjach, pracy czy doświadczeniach. I każdego razu powtarzam sobie:

ROTARIANIE I ROTARACTORZY to bardzo ciekawi ludzie. Niepowtarzalni i nietuzinkowi. Każdy jest unikatem na skalę światową.

Z tych właśnie powodów chcę wydać książkę „Kto jest kim w polskim Rotary i Rotaract”.

Ta książka ma być dla nas i o nas. Dzięki niej poznamy się bliżej, i – nie wątpię – odkryjemy dzięki niej wiele naszych pasji, dokonań, wartości i walorów, których nie mieliśmy okazji poznać.

Dlatego zachęcam Cię, do przedstawienia się na łamach książki, którą przygotowuję. Pomoże w tym ankieta, na podstawie której sporządzę notkę o Tobie i ostateczną wersję jeszcze z Tobą uzgodnię.

Moim zamiarem jest przedstawienie nie tylko biogramów osób z naszego grona, ale także Waszych pasji, marzeń, wspomnień, osiągnięć, a nawet słabości – oczywiście jeżeli zechcesz o nich opowiedzieć.

Twoja prezentacja w książce jest całkowicie dobrowolna, ale jeśli się zdecydujesz, z pewnością nie pożałujesz, bo znajdziesz się w książce przedstawiającej grono wspaniałych osób, którym przyświeca jeden cel – służba innym ponad własne korzyści.

Myślę, że ta książka wielu z nas sympatycznie zaskoczy. Mam doświadczenie w wydawaniu podobnych publikacji i zawsze wywoływały one pozytywne reakcje. Jesteśmy bowiem społecznością niepodważalnych indywidualności.

Wśród nas… Rotarian jest wielu ludzi nauki, oświaty, kultury, rozrywki i sportu. Mamy wielu lekarzy, prawników i biznesmenów, właścicieli i prezesów firm oraz innych instytucji, a także przedstawicieli mediów oraz wielu innych zawodów. Warto to pokazać!

Wiem z doświadczenia, bo wydawałam już książki typu who is who – zawsze były one przyjmowane niezwykle ciepło i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Miło mi poinformować, że pragnę na łamach książki przedstawić także Ciebie.

Zakres informacji, które zechcesz przedstawić zależy tylko od Twojej decyzji.

Jeśli jesteś zdecydowana/ny bardzo proszę o wypełnienie ankiety

którą możesz pobrać

TUTAJ

Gdy już ją wypełnisz to dostarcz ją wraz ze zdjęciem na adres mailowy: oficynaoko@gmail.com lub d.wcisla@gmail.com.

Na tą chwilę mam kilkadziesiąt wypełnionych ankiet i nadal czekam na kolejne biogramy od Was. Wydanie książki planowane jest najpóźniej w 2023 roku, a na wypełnione ankiety czekam do 30 września 2022 roku.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz bym osobiście wysłała do Ciebie ankietę, napisz na mój adres mail: d.wcisla@gmail.com, a ja z przyjemnością skontaktuję się z Tobą.

Dorota Wcisła, RC Elbląg Centrum