Sylwetka aktualnego Prezydenta Rotary International

Pensylvania, USA

Hasło kadencji: THE MAGIC OF ROTARY / MAGIA ROTARY

Logo kadencji:

Stephanie Urchick jest członkinią Klubu Rotary w McMurray w Pensylwanii, USA. Będzie pełnić funkcję prezydentki Rotary International w kadencji 2024–2025. Była dyrektorem Rotary International i powiernikiem Fundacji Rotary. Służyła Rotary International na wielu stanowiskach, w tym jako liderka szkoleń, regionalna koordynatorka Fundacji Rotary i przedstawicielka prezydenta Rotary International. Ponadto Stephanie była przedstawicielką i głównym członkiem trzech sesji Rady Legislacyjnej.

Stephanie pełniła także funkcję przewodniczącej Komitetu Planowania Strategicznego Rotary i Komitetu Obchodów Stulecia Fundacji Rotary, a także członkini różnych komitetów Rotary, w tym Komisji ds. Przeglądu Wyborów i Komisji ds. Przeglądu Operacyjnego.

Stephanie, członkini Rotary od 1991 r., brała udział w różnych międzynarodowych projektach służebnych, w tym w Narodowych Dniach Szczepień w Indiach i Nigerii. W Wietnamie współpracowała z klubami przy budowie szkoły podstawowej i udała się na Dominikanę, aby zainstalować filtry do wody.

Studentka kilku języków słowiańskich, była mentorką nowych członków Rotary na Ukrainie i koordynowała grant Fundacji Rotary na sprzęt do mammografii i oddział biopsyjny dla szpitala w Polsce. W swojej księdze pamiątkowej Klub Rotary w Krakowie odnotował Stephanie jako kluczową postać, która pomogła w odrodzeniu Rotary w postkomunistycznej Polsce.

Obecnie Stephanie pomaga klubom i okręgom w USA współpracować z klubami Rotary w Albanii, Kosowie i Ukrainie w zakresie usług humanitarnych i edukacyjnych.

Stephanie ma doświadczenie zawodowe w szkolnictwie wyższym, konsultingu i branży rozrywkowej. Uzyskała stopień doktora w dziedzinie studiów przywództwa na Uniwersytecie Indiana w Pensylwanii i została doceniona i nagrodzona przez Fundację Rotary oraz liczne organizacje społeczne i międzynarodowe.

Źródło: Rotary International