4 Turniej Kręglarski im. Bogusława Mackiewicza

RC Warszawa Józefów

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

mamy zaszczyt zaprosić Was

na „4 Turniej Kręglarski im. Bogusia Mackiewicza”

do kręgielni „7Club”

przy ulicy Jagiellońskiej 7.

Turniej odbędzie się w poniedziałek 26 lutego od godziny 18.00

Serdecznie wszystkich zapraszamy na to wydarzenie.

Trochę historii:

Klub Rotary Warszawa Józefów powstał z inicjatywy grupy Przyjaciół, rzemieślników w podwarszawskim Józefowie. Fakt, że byli to Przyjaciele miał fundamentalne znaczenie dla przyszłości Klubu. Otóż po 28 latach nadal jesteśmy grupą Przyjaciół, którzy chętnie odwiedzają się poza klubem w towarzystwie rodzin i znajomych. Tak ukształtowany Klub nie zapomina o swoich członkach którzy są w potrzebie, ale i tych którzy odeszli.

Po śmierci współzałożyciela Klubu – Wojtka Sierpińskiego powołaliśmy „Komisję do spraw Projektów Specjalnych” jego imienia. Od tego czasu wszystkie działania Klubu są przypisane do tej Komisji.

Kilka lat temu odszedł od nas kolejny, wspaniały kolega – Boguś Mackiewicz. Aby kultywować jego pamięć zorganizowaliśmy Turniej Kręglarski im. Bogusia Mackiewicza o Puchar Prezydenta Klubu. Zaprosiliśmy do udziału rodzinę Bogusia, a także przyjaciół z warszawskich Klubów Rotary, młodzież z projektu Międzynarodowej Wymiany Młodzieżowej  i przedstawicieli Rotaractu. Tłumnie zjawili się na Nasze zaproszenie. Obecnie jest to wydarzenie cykliczne podczas którego zbieramy pieniądze na roczne stypendium dla dziecka z ubogiej rodziny.