Solidarni z Australią

Solidarni z Australią

Drodzy Przyjaciele,

chcę Was prosić, abyście nie pozostali obojętni na to, co dzieje się w Australii. Jako Rotarianie zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Tym razem są to ofiary pożarów, które dewastują Australię od września 2019. Wszyscy znamy doniesienia o bilansie strat, który jest tragiczny dla ludzi oraz fauny i flory tego kontynentu.

Rotarianie z Australii starają  się zapewnić wsparcie potrzebującym rodzinom, które zostały poszkodowane w wyniku pożarów. Na stronie Rotary Australia World Community Service – RAWCS (https://rawcs.org.au/) uruchomiono możliwość przekazywania darowizn na rzecz poszkodowanych w Australii. Ian Riseley RI Past President w jednym ze swoich postów podziękował za wpłaty, które przekazywane są z całego świata.

Jeden z polskich klubów – RC Warszawa Józefów wraz z klubem Rotaract – RAC Warszawa natychmiast zdecydowały zaangażować się w pomoc dla Australii. Kolega Robert Tondera  – członek RC Warszawa Józefów postanowił zorganizować aukcję obrazu „Beauty and the Beast” PIĘKNA I BESTIA – namalowanego specjalnie na tę akcję przez Martynę Domozych. Aukcja miała miejsce 11 stycznia 2020 po spektaklu w Warszawskim Teatrze Rampa. Na przedstawienie to zaproszono wielu Rotarian z Polski. Z sali została zebrana kwota 4480 zł. Dodatkowo  kolega Rafał Misztalski z Warszawskiego Klubu Rotariańskiego wylicytował obraz za kwotę 4500 zł a następnie przekazał obraz naszemu Dystryktowi do ponownej licytacji, za co bardzo dziękuję koledze Rafałowi. Finalnie tego wieczoru została zebrana kwota 9000 zł

Jako Gubernator Dystryktu 2231 postanowiłam objąć patronatem akcję zapoczątkowaną przez RC Warszawa Józefów i zachęcam wszystkie kluby naszego Dystryktu, aby wsparły tę inicjatywę.

  • Darowizny można wpłacać bezpośrednio na konto Klubu Rotary Warszawa Józefów, który ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Wpłat można dokonywać do 24 stycznia 2020 na poniższy numer konta:

Bank: Alior Bank

Konto numer: 06 2490 0005 0000 4530 7325 3404

Dopisek: Działalność statutowa. Australia.

Odbiorca: Klub Rotary Warszawa Józefów

  • Aukcja obrazu będzie trwała do 22 stycznia 2020 do godz. 23:59. Oferty ze stawką proszę kierować bezpośrednio do Sekretarza Dystryktu Grega Gregorczyka poprzez:

– wysłanie SMS na numer telefonu podany w Liście Gubernatora z dnia 11.01.2020 lub

– mailowo na adres: secretary@rotary.org.pl

Kolega Greg zgodził się udzielać na bieżąco zainteresowanym osobom informacji na temat najwyższej aktualnej kwoty, tak aby była możliwość podwyższania stawki. Obraz, który licytujemy:

RC Warszawa Józefów w dniu 27 stycznia 2020 przeleje uzyskane środki na konto wskazane na stronie Rotary Australia World Community Service jako darowiznę Dystryktu 2231 z Polski.

Mam nadzieję, że ta spontaniczna akcja znajdzie Wasze uznanie  i postanowicie się do niej przyłączyć, do czego z całego serca Was zachęcam.

Małgorzata Wojtas

Gubernator Dystryktu 2231