Pomóż dzieciom z FAS

RC Warszawa Żoliborz angażuje się
w pomoc dzieciom chorym na FAS
oraz profilaktykę i edukację
związaną z tym problemem zdrowotnym

Nie wszyscy wiedzą, że picie przez kobiety w ciąży nawet niewielkich ilości alkoholu, negatywnie wpływa na rozwój płodu.

W RC Warszawa Żoliborz postanowiliśmy kompleksowo i długofalowo zająć się tym problemem. Chcemy rozpowszechniać wiedzę o negatywnych skutkach picia alkoholu przez matki w trakcie ciąży i oczywiście pomagać dzieciakom, które cierpią na Alkoholowy Zespół Płodowy (Fetal Alcohol Syndrome – FAS).

Jakie kroki i działania zamierzamy realizować w ramach naszej walki z FAS:

• album edukacyjny o FAS
  • wernisaż plakatów zaprezentowanych w albumie
  • prezentacje plakatów wielkoformatowych w dużych miastach, w ramach akcji społecznych
  • aktywna edukacja w przestrzeni publicznej
  • uczestnictwo w akcji informacyjnej podczas Światowego dnia FAS – 9 września
  • wsparcie i pomoc w powstaniu specjalistycznego ośrodka do leczenia dzieci z FAS.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami długa, wyboista droga w edukowaniu, budowaniu świadomości i zmianie podejścia do spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Uważamy jednak, że warto to robić, gdyż co roku w Polsce rodzi się około 900 dzieci z pełnoobjawowym FAS i dziesięć razy więcej dzieci z różnymi odmianami Płodowych Zaburzeń Alkoholowych.fas3

Pamiętajcie, że Zespołowi FAS można zapobiec w 100%

Szczegółowych informacji udziela: Bartłomiej Jarkiewicz, mail: jarkiewicz.bartek@gmail.com

Prosimy o wsparcie finansowe i z góry dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą kwotę. Dane do wpłat:

Bank: DBPL Operacje Detaliczne

Konto: 76 1910 1048 2205 9911 2819 0001