Wigilia Wielu Narodów – RC Wrocław

Miejsce:

Plac Solny 16

RC Wrocław

Wigilia Wielu Narodów – Spotkanie Wielu Kultur – Wrocław, Plac Solny 16, Stara Giełda,
12 grudnia 2015 r. (sobota), godz. 18.30

Przesłaniem Wigilii jest wzajemne poznawanie się ludzi różnych kultur i różnych narodów poprzez wspólne świętowanie przy wigilijnym stole, a także wzajemne zrozumienie się i tolerancja.

Społeczeństwo Wrocławia i Dolnego Śląska w swoim rozwoju historycznym zawsze było gościnne dla ludzi z szerokiego świata, tutaj bowiem krzyżowały się szlaki handlowe od niepamiętnych czasów, co sprzyjało wymianie i wzbogacaniu miejscowej kultury oraz bogaciło mieszkańców w ich rozwoju duchowym. Otwartość kulturowa miasta i całego regionu dolnośląskiego doprowadziła do znaczącego dorobku w dziedzinie nauki, literatury i szeroko pojętej kultury.

W wigilii organizowanej przez RC Wrocław w 2015 r. weźmie udział wielu gości, w tym m.in. młodzież, która przebywa w Polsce w ramach programu rocznej wymiany młodzieżowej Rotary International o nazwie Youth Exchange. Młodzież ta, wspólnie z kolegami i opiekunami z Polski opracowała program uroczystości i zaprasza na swoje spotkanie.

Program uroczystości będzie obejmował min. in.:
– prezentację grup uczestniczących w Wigilii Wielu Narodów i Spotkaniu Wielu kultur,
– wspólne śpiewy kolęd wraz z chórem i zespołem muzycznym,
– przekazanie ognia pokoju przyniesionego z ołtarza Kościoła Garnizonowego przez młodzież z Rotaractu .
– występ młodzieży z wymiany rotariańskiej przybyłej z całego świata
– błogosławieństwo dla uczestników od przedstawicieli Kościołów i wyznań, zgromadzonych na sali oraz od przedstawicieli mniejszości,
– wspólne dzielenie się chlebem,
– odczytywanie mądrości narodów , które reprezentuje młodzież Rotariańska wypisanych na gwiazdach choinkowych , które sami wykonali .

Wyrażamy nadzieję, że organizowana przez nas Wigilia, wpiszę się na stałe w plan wrocławskich uroczystości kulturalno – poznawczych Wrocławia a Państwa na niej obecność będzie dla nas zaszczytem .

Andrzej Podbielski
Prezydent Clubu Rotary Wrocław