28 maja 2016, godz. 8:30
do 01 czerwca, godz. 19:00

Strona WWW

W Korei Południowej jest ponad 60,000 Rotarian. A na konwencji przewiduje się około 50,000 klubowiczów z całego świata. To może być największa konwencja w historii Rotary. Będą wrażenia i przeżycia nie do porównania z niczym innym na świecie. Zapraszamy!

Kliknij poniższy link, by zobaczyć film zapraszający na Konwencję (warto!)

„http://video.rotary.org/player/NDr/language_en/”

O Konwencji

List Marka Krawczynskiego – Przewodniczącego KOMITETU KONWENCJI RI Seul 2016

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem Mark Krawczynski z Klubu Warszawa City.

Kilka miesięcy temu pojechałem do Brazylii na Rotary International Convention w Sao Paulo. To była moja druga Konwencja Swiatowa (po Sydney) i wrażenia ponownie były niesamowite. Po moim uczestnictwie w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, myślałem że już nic mnie tak nie zachwyci w życiu. A jednak te dwie ostatnie Konwencje Rotary były jeszcze lepsze. To niewątpliwie najważniejsze wydarzenie dla każdego Rotarianina i każdy powinien pojechać chociaż raz w swoim życiu. Kiedy wchodzi się na salę, gdzie siedzi ponad 15 tysięcy ludzi, którzy tylko chcą współpracować i pomagać sobie i całemu światu – to ta atmosfera jest nie do opisania!

Ponieważ nasza następna Konwencja Światowa będzie w Korei Południowej w Seulu, zorganizowałem w naszym klubie Warszawa City w dniu 7 sierpnia  wystąpienie Ambasadora Korei w Polsce J.E. Ji-in Honga. To wydarzenie i wszystkie prezentacje były opisane w naszym klubowym Biuletynie który jest dostępny na Facebooku naszego klubu jak także na naszej stronie internetowej.

Przywiozłem także z Brazylii wiele materiałów promocyjnych od Rotarian z Korei którzy mieli stoisko na rotariańskiej konwencji w Sao Paulo. Było wiele książeczek i innych rzeczy – wszystkie te materiały promocyjne które przygotowałem  na ten specjalny wieczór odebrali nasi goście z 4. klubów warszawskich. Tak wielkie było zainteresowanie tą nadchodzącą Konwencją, która się rozpocznie w Seulu od 28 maja 2016. Wszystkie szczegóły można przeczytać w Google, gdy wpiszemy np. Rotary Korea Convention, na stronie www konwencji a także na naszej polskiej stronie dystryktu.

Przypominam też że bilety lotnicze są na razie jeszcze bardzo tanie – około 2550PLN za powrotny lot z Warszawy do Seulu. To wielka okazja ofiarowana przez eleganckie linie Lufthansy i nie wiem jak długo to jeszcze będzie dostępne w tak niskiej cenie. A jak wiemy mają świetne i wygodne samoloty. Kilka osób z grupy polskiej wylatuje z Warszawy i Gdańska 22 maja 2016, kilka dni przed konwencją. Loty są krótsze niż do Brazyli i o wiele tańsze.

W sprawie hoteli można rezerwować indywidualnie poprzez internet, najlepiej w pobliżu Kintex Convention Centre w Seulu. Ale nie ma z tym jeszcze pośpiechu i dopiero za parę miesięcy ustalimy czy warto rezerwować wspólnie.

Warto też przypomnieć, że rejestracja na tą wspaniałą imprezę była dostępna po obniżonej cenie do 15 Grudnia 2015. Aby się zarejestrować trzeba się zapisać na stronie (nawet jest to możliwe bez hasła) po wejściu na stronę http://www.riconvention.org/en/seoul  i wybrać „Registration”.

Poza 4 dniami samej Konwencji polecam też imprezy towarzyszące, a  także wycieczki po Seulu i po całej Korei. To egzotyczny kraj, z bardzo ciekawą kulturą – czasami podobną do naszej. W porównaniu z nami mają oczywiście więcej ludzi i lepszą od naszej infrastrukturę i technologię. Są wspaniale przygotowani do tej Światowej Konwencji.

Fascynująca kultura oparta jest na bardzo długiej i czasami bardzo okrutnej historii. Ale teraz Korea rozwinęła się fantastycznie w wielu dziedzinach. Osobiście mnie zadziwia to, że ich rozwój ma wiele cech podobnych do Polski.  Korea także ma bardzo mocnych i ważnych sąsiadów. A jednak ich sztuka, muzyka i twórczość ma różnorodne, piękne i bardzo subtelne barwy.

W Korei Południowej jest ponad 60,000 Rotarian. A na ich konwencji przewidują około 50,000 klubowiczów z całego świata. To może być największa konwencja w historii Rotary. I znów będą wrażenia i przeżycia nie do porównania z niczym innym na świecie.

Ja tam będę obecny i będę prowadził specjalne stoisko przez 4 dni  we Friendship House z Amerykanami, z którymi rozpocząłem partnerstwo rotariańskie. A nasz kolega Andrzej Ludek będzie prowadził stoisko dla I.C.C. , ponieważ podczas tej Konwencji będzie miał przekazaną służbę jako Światowy Prezydent I.C.C. Wszyscy będziecie mogli nas odwiedzać każdego dnia na tych stoiskach i poznawać wspaniałych ludzi.

Pytania można przesyłać mailowo pod adres: seul2016@rotary.org.pl

Zapraszam serdecznie do Seulu na naszą RI Convention. Będziecie zachwyceni!!

Mark Krawczynski

Chair of EAC for Environmental Sustainability Rotary Action Group, Chartered Architect, Artist, Pianist, Director of the company Carshade Australia Pty Ltd, Marketing Consultant, Construction Manager, Motivational Speaker & Lecturer, President of the foundation “The Future for Poland”, Member of the Board of Rotary Warsaw City Club, NSW Board of Architects in Australia and the Polish Architects Institute. Paul Harris Fellow, Chairman of RI International Service Committee for District 2230 and RI Convention Promotion Committee in Seul.

Kintex Convention Centre
408 Hallyuwoldeu-ro, Ilsanseo-gu, Goyang-si, Gyeonggi-do, Korea, Seul