Zbieramy na sprzęt do terapii dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i dla chorych na chorobę Alzheimera

Rotary Club Szczecin International
organizuje
10. Coroczny Koncert Charytatywny Talenty Szczecina
14.11.2016, godz. 19:00
Sala Koncertowa w Szczecinie
ul. Energetyków 40

Nasz główny sponsor:

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort (http://www.cottonina.pl/)

Nasi Partnerzy:
Rotary Club Berlin International,
Rotary Club Neubrandenburg, Rotary Club Warren,
Rotary Club Haugesund-Sør, Fundacja TALENTUM Szczecin,
Szkoły Muzyczne ze Szczecina, Stargardu, Neubrandenburga, Waren (Müritz), Haugesund (Norwegia)

Talenty Szczecina to coroczny projekt edukacyjno-artystyczno-charytatywny organizowany przez  Rotary Club Szczecin International

Zapraszamy do współpracy profesjonalnych muzyków, którzy przeprowadzają warsztaty z uczniami szkół muzycznych. Następnie organizujemy koncert charytatywny, stwarzając młodym muzykom szansę na zaprezentowanie nabytych umiejętności. Dochody z koncertu są przeznaczone na pomoc dla osób będących w potrzebie – głównie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

W tegorocznym jubileuszowym koncercie wystąpi międzynarodowa orkiestra młodzieżowa – International Youth Charity Orchestra, której członkami są uczniowie i studenci szkół muzycznych
ze Szczecina, Stargardu, Norwegii, Danii, Niemiec, a nawet Macedonii. Młodzież przygotowywać się będzie do występu podczas kilkudniowych warsztatów orkiestrowych pod dyrekcją duńskiego dyrygenta Ole Faurschou. W ramach projektu orkiestra wystąpi w Neubrandenburgu oraz Berlinie. Koncert w Szczecinie będzie uwieńczeniem ich pracy.

Darowizny w 100% zostaną przeznaczone bezpośrednio na wsparcie tegorocznego celu charytatywnego

Konto bankowe:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

PL76 1030 0019 0109 8533 0003 8573, KOD SWIFT: CITIPLPX

***

Od czasu pierwszego koncertu Talenty Szczecina w 2007 kupiliśmy i podarowaliśmy między innymi:

• 32 000 zł Wyposażenie medyczne dla szpitalnego oddziału noworodków (inkubatory, lampy diodowe)
  • 48 000 zł Sprzęt ratowniczy dla szpitala dziecięcego
  • 66 000 zł Sprzęt rehabilitacyjny dla domu dziecka
  • 60 000 zł Sprzęt dla niewidomych i niedowidzących dzieci (m. in. maszyny Braille’a)
  • 128 000 zł Sprzęt rehabilitacyjny dla trzech ośrodków specjalnych dla dzieci niepełnosprawnych
  • 28 000 zł Samochód dla ośrodka adopcyjnego
  • 8 400 zł Sprzęt dla hospicjum zachodniopomorskiego